KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969205
nr 1296 9205
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, "Uppsala från Håga". Signerad. Olja på pannå, 30x61 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:54:24
9/12 15:11:20